Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
East Division - Mamgain Shield
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
30 Apr 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   def   Doncaster Gruyere Recreation Reserve Official result
30 Apr 22 12:00PM Deepdene Uniting   def   Wantirna South Donvale Reserve (Oval #2) Official result
30 Apr 22 12:00PM Eastfield   def   Chirnside Park GOLD Croydon Primary School Official result
30 Apr 22 12:00PM St Andrews CC   def by   Launching Place United Llewellyn Park Reserve (#1) Official result
30 Apr 22 12:00PM Wandin   def   Templestowe Wandin East Recreation Reserve Official result
Round 2
7 May 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   def by   St Andrews CC Gruyere Recreation Reserve Official result
7 May 22 12:00PM Doncaster   def   Wandin Donvale Reserve (Oval #2) Official result
7 May 22 12:00PM Launching Place United   drew   Chirnside Park BLACK Wickhams Road Reserve Official result
7 May 22 12:00PM Templestowe   def by   Deepdene Uniting Croydon Primary School Official result
7 May 22 12:00PM Wantirna South   def by   Eastfield Fairhills Secondary College Official result
Round 3
21 May 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   def   St Andrews CC Gruyere Recreation Reserve Official result
21 May 22 12:00PM Doncaster   def   Launching Place United Donvale Reserve (Oval #2) Official result
21 May 22 12:00PM Eastfield   def by   Deepdene Uniting Croydon Primary School Official result
21 May 22 12:00PM Templestowe   def by   Chirnside Park GOLD Fairhills Secondary College Official result
21 May 22 12:00PM Wandin   def   Wantirna South Wickhams Road Reserve Official result
Round 4
28 May 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   def by   Chirnside Park BLACK Gruyere Recreation Reserve Official result
28 May 22 12:00PM Deepdene Uniting   def   Wandin Donvale Reserve (Oval #2) Official result
28 May 22 12:00PM Launching Place United   def   Templestowe Wickhams Road Reserve Official result
28 May 22 12:00PM St Andrews CC   def by   Eastfield Llewellyn Park Reserve (#1) Official result
28 May 22 12:00PM Wantirna South   def by   Doncaster Fairhills Secondary College Official result
Round 5
4 Jun 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   def   Wandin Gruyere Recreation Reserve Official result
4 Jun 22 12:00PM Doncaster   def   Templestowe Donvale Reserve (Oval #2) Official result
4 Jun 22 12:00PM Launching Place United   def   Eastfield Wickhams Road Reserve Official result
4 Jun 22 12:00PM St Andrews CC   def by   Deepdene Uniting Llewellyn Park Reserve (#1) Official result
4 Jun 22 12:00PM Wantirna South   def   Chirnside Park GOLD Fairhills Secondary College Official result
Round 6
18 Jun 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   def by   Launching Place United Gruyere Recreation Reserve Official result
18 Jun 22 12:00PM Deepdene Uniting   def   Doncaster Donvale Reserve (Oval #2) Official result
18 Jun 22 12:00PM Eastfield   def   Chirnside Park BLACK Croydon Primary School Official result
18 Jun 22 12:00PM Templestowe   def by   Wantirna South Fairhills Secondary College Official result
18 Jun 22 12:00PM Wandin   def by   St Andrews CC Wickhams Road Reserve Official result
Round 7
2 Jul 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   def   Wantirna South Gruyere Recreation Reserve Official result
2 Jul 22 12:00PM Deepdene Uniting   def   Chirnside Park GOLD Donvale Reserve (Oval #2) Official result
2 Jul 22 12:00PM Eastfield   def   Templestowe Croydon Primary School Official result
2 Jul 22 12:00PM St Andrews CC   def by   Doncaster Llewellyn Park Reserve (#1) Official result
2 Jul 22 12:00PM Wandin   def by   Launching Place United Wickhams Road Reserve Official result
Round 8
16 Jul 22 12:00PM Templestowe   v   Chirnside Park BLACK Croydon Primary School  
16 Jul 22 12:00PM Launching Place United   v   Deepdene Uniting Wickhams Road Reserve  
16 Jul 22 12:00PM Doncaster   v   Eastfield Donvale Reserve (Oval #2)  
16 Jul 22 12:00PM Wantirna South   v   St Andrews CC Fairhills Secondary College  
16 Jul 22 12:00PM Chirnside Park GOLD   v   Wandin Gruyere Recreation Reserve  
Round 9
30 Jul 22 12:00PM Chirnside Park BLACK   v   Deepdene Uniting Gruyere Recreation Reserve  
30 Jul 22 12:00PM Doncaster   v   Chirnside Park GOLD Donvale Reserve (Oval #2)  
30 Jul 22 12:00PM Wantirna South   v   Launching Place United Fairhills Secondary College  
30 Jul 22 12:00PM St Andrews CC   v   Templestowe Llewellyn Park Reserve (#1)  
30 Jul 22 12:00PM Wandin   v   Eastfield Wickhams Road Reserve  
SEMI FINALS
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
6 Aug 22 12:00PM, 13 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  
FINAL
20 Aug 22 12:00PM, 27 Aug 22 12:00PM TBD v TBD  

Draw Notes:
East Division - Mamgain Shield
Fixture Last updated: 6 Jul 22 10:42AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.

Platinum Sponsor

Facebook